Жорстокість задля розваги

Ми знайшли приємну новину для тварин, які кожен день не по своїй волі піддаються жорстокому поводженню у таких жахливих закладах, як цирк. В Верховній Раді України нарешті  зареєстровано довгоочікуваний  законопреокт № 5229, під назвою Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заходів для запобігання неугманному та жорстокому ставенню до тварин.

Ще з радянських часів люди звикли відвідувати цирки та привчати дітей, ніби в цирках водяться розумні тварини, яким подобається з задоволенням виконувати вправи, трюки, які їм диктує дресирувальник. Однак, ця думка є вкрай невірною.

Справа в тому, що тварина яка знаходиться в цирках в 99% випадків стає інвалідом після так званих легких та гарних трюків.

Засоби масової інофрмації щоразу переповнюються матеріалами та страшними фотографіями поводження з тваринами в цирках. Циркові тварини знаходяться в жахливих умовах, вони сидять в маленьких клітинах, які зовсім не є природними для них. Кожного дня  тварину жорстоко б’ють, не дають доступу до води та їжі для того,звязують лапи, викручують суглоби  щоб вона зробила  трюки для задоволення людей.

Крім того, цирки порушують дві основні статті Загальної декларації прав тварин (урочисто проголошено в Парижі 15 жовтня 1978 в штаб-квартирі ЮНЕСКО) UNIVERSAL DECLARATION OF ANIMAL RIGHTS, стаття 4, в якій говориться: «Всі тварини, що належать до дикорослих форм, мають право жити вільно в їх природному, земному середовищі, мають доступ до повітря та води і вільні у розмноженні». Тому будь-яке позбавлення волі, навіть для розважальних  цілей, суперечить цьому праву ". Також використання будь-яких тварин суперечить статті 10: «Жодна тварина не повинна використовуватися для розваг». Тому виставки та шоу з використанням тварин несумісні з правами тварини.

В багатьох державах світу вже запроваджено повну або часткову заборону на використання тварин у циркових виставах.

Зокрема, це Великобританія, Швеція, Бельгія, Словенія, Нідерланди,Естонія, Данія, Польша, Німеччина Фінляндія,  УгорщинаБолгарія, Португалія, Люксембург, Словаччина, Канада, Чехія, Хорватія, Франція, Іспанія, Ірландія, Австралія, Греція, Кіпр, Мальта і навіть Боснія-Герцеговина. Також багатьох штатах США.

Україна не повинна стояти осторонь такої виваженої, розумної та екологічно сприятливої практики світу.

Законопроектом №5229 нарешті передбачено можливість зупинити жорстокість задля розваг і заборонити в Україні  використання диких та сільськогосподарських тварин в таких жахливих установах, як цирки.  

Прийняття законопроекту удосконалить гуманне ставлення до диких тварин, що в свою чергу сприятиме розвитку гуманності у суспільстві, надасть цирковим тваринам право на вільне життя без жорстокості та страждань.

Поки що це лише законопроект, але ми будемо маємо сподівання на те, що наше суспільство вже дозріло до прийняття таких гуманних і вкрай необхідних для захисту природи законопроектів, які б відповідали світовому рівню ставлення до наших молодших друзів.

Ірина Сінюхіна

Спеціально для Лекс енд Баклер


учимся рисовать мастер класс по изо